Image
![governing bodies and committees](/sites/default/files/styles/full_page_width/public/images/2024-04/agro-governing%20bodies%20and%20committees.jpg?itok=POFcYxpv)
Όργανα του τμήματος αποτελούν ο Πρόεδρος και η Συνέλευση του τμήματος. Ο Πρόεδρος του Τμήματος συγκαλεί τη Συνέλευση, καταρτίζει την ημερήσια διάταξη, εισηγείται ή ορίζει ως εισηγητή των θεμάτων μέλος της συνέλευσης, και προεδρεύει στις εργασίες της Συνέλευσης. Η θητεία του Προέδρου και του Αναπληρωτή Προέδρου είναι τριετής. Η σημερινή διοίκηση του Τμήματος (01-09-2023 έως 31-08-2026) έχει ως εξής:
Πρόεδρος: Αναστάσιος Δάρρας, Αναπληρωτής Καθηγητής
Αναπληρωτής Πρόεδρος: Επαμεινώνδας Κάρτσωνας, Αναπληρωτής Καθηγητής
Γραμματέας: Νίκη Μπούνα, Βασιλική Καρδάση